Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Холод, грибок в камерах та іржава вода: фігуранти другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» скаржаться на умови утримання в СІЗО

30 / 12 / 2020

Про це повідомили адвокати політв’язнів після засідання Південного окружного військового суду по їхній справі 29 грудня, передає «Кримська солідарність».

«Вони говорять, що опалення ще не підключене, вони сплять у верхньому одязі, на стінах камер — грибок. Є скарги на харчування, на відсутність медикаментів, на відсутність медичної допомоги, і також на відсутність нормальної питної води. За їхніми словами, з крана тече іржава коричнева вода, яку абсолютно неможливо пити. Але вони вимушено п’ють — іншої води немає», — розповіла адвокат Сафіє Шабанова.

Адвокат Сіяр Паніч повідомив, що в СІЗО не тільки не надають медичну допомогу політв’язням, а й відбирають медикаменти, які передають родичі.

«За словами мого підзахисного Акіма Бекирова, у нього забрали його особисті медикаменти, які йому передали близькі. Забрала у нього безпосередньо адміністрація СІЗО і до сьогоднішнього моменту так і невідомо — чи повернуть йому їх», — сказав адвокат.

Також адвокати повідомили, що під час засідання були надані документи, які витребував суд з різних установ в якості доказів володіння політв’язнями російською мовою.

«Якісь заяви зі шкіл, з приводу мови навчання дитини. Були витребувані навіть з університетів дані про те, що наші підзахисні проходили навчання російською мовою. Сьогодні був запрошений перекладач, про якого ми заявляли раніше, але ми вважаємо, що в підсумковому рішення нам буде відмовлено в праві користуватися перекладачем. Ми бачимо, що суддя намагається закріпити своє рішення зібраними документами, нібито доказами», — сказав адвокат Сіяр Паніч.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активіста за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважають екстремістською.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини