Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Громадяни все частіше звертаються щодо перетину адмінмежі з Кримом, — держприкордонслужба України

21 / 07 / 2020

Як заявили в прес-службі Херсонського прикордонного загону, ситуація загострилася в період карантину.

«Протягом першого півріччя поточного року на адресу Херсонського прикордонного загону надійшло 160 звернення громадян. Здебільшого, громадяни звертались з проханням роз’яснити порядок перетину адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом під час карантинних обмежень», — повідомили в прес-службі Херсонського прикордонного загону.

Як сказав в коментарі QirimInfo координатор КримSOS в Херсоні Олексій Тільненко, найбільше звернень з приводу перетину адмімежі стало надходити від громадян з 15 липня.

«З 15 числа, коли окупаційна влада зняла обмеження по обсервації для громадян, які перетинають адмінмежу з Кримом, значно збільшилася кількість звернень як з окупованої території, так і з материкової частини України. Багато людей сприйняли це як повне зняття обмежень, тому дзвонили, пишуть, запитують як можна в’їхати-виїхати. Але обмеження, які раніше запровадив уряд РФ на перетин російського держкордону і адмінмежі Криму залишилися в силі», — сказав Олексій Тільненко.

Як ми писали раніше, з 15 липня Росія скасувала обов’язкову двотижневу обсервацію при в’їзді в окупований Крим. Тепер необхідно мати ПЛР-тест на наявність COVID-19 або для тих, хто вже перехворів вірусом — тест на наявність антитіл. Але РФ залишила в силі обмеження для громадян України на в’їзд в АР Крим та м.Севастополь. Щоб потрапити в Крим необхідно мати гуманітарні підстави або першу ступінь спорідненості з жителями Криму, які примусово отримали паспорт РФ.

Нагадаємо, КримSOS направила Міністру закордонних справ України заяву з проханням відреагувати на порушення Росією права жителів Криму на переміщення.

Пізніше МЗС України виступило із засудженням режиму одноразового пропуску владою РФ громадян через адмінмежу Криму.

КримSOS постійно моніторить ситуацію з перетином адмінмежі окупованого Криму. На нашому сайті ви можете знайти інструкції з питань в’їзду-виїзду з півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини