Громадськість запропонувала уряду кроки до відновлення належного соціального забезпечення переселенців
18 / 11 / 2016Крім того, 15 листопада відбулося перше установче засідання міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини внутрішньо переміщених осіб. Ця група створена відповідно до наказу міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша.
Громадськість сподівається, що через робочу групу в МінТОТ вдасться пройти за розробленою Дорожньою картою та спільними зусиллями реалізувати повноцінний захист прав ВПО.
Усього карта містить 6 головних складових кроків:
- Внести зміни до Постанови КМУ №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, виключивши з неї дискримінаційні положення. Механізми контролю за соціальними виплатами для ВПО не повинні відрізнятися від механізмів контролю для всіх інших громадян України.
- Внести зміни до Постанови КМУ №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”. Потрібно прив’язати розмір адресної допомоги до постійно зростаючого прожиткового мінімуму, що дозволить гармонізувати розрахунок усіх видів соціальної допомоги.
- Внести зміни до Постанови КМУ №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” щодо виключення обов’язковості надання довідки про взяття на облік ВПО під час оформлення пенсійних та соціальних виплат; відокремити процедури виплати грошової допомоги переміщеним особам згідно з Постановою Уряду № 505 від інших соціальних виплат та пенсій.
- Спільно з представникам національних та міжнародних організацій розробити та затвердити механізм виплати пенсій громадянам, що проживають на непідконтрольних уряду Україні територіях Донецької та Луганської областей.
- Скасувати постанову Уряду від 14 березня 2016 р. №167 про проведення усіх соціальних виплат через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” як таку, що звужує права ВПО.
- Провести аналіз законодавства України щодо забезпечення прав і свобод ВПО на відповідність міжнародним стандартам прав людини та положенням Конституції України та, у разі виявлення невідповідностей, запропонувати необхідні зміни.
Текст дорожної карти можна побачити нижче або завантажити ТУТ.