Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Громадськість вимагає від Президента конкретизувати свої пропозиції до законопроекту № 2166

8 / 12 / 2015

25 листопада 2015 року Президент заветував законопроект 2166  «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який мав за мету суттєво полегшити життя внутрішньо переміщеним особам, зокрема, скасувавши беззмістовну процедуру проставляння штампа реєстрації місця перебування ВПО у органах міграційної служби, від дії якої залежать всі соціальні виплати, які отримують ці люди.

Громадські організації вимагають від Президента конкретизувати свої пропозиції до законопроекту, про що йдеться у відкритому звернені, опублікованому напередодні засідання Комітету ВРУ з прав людини, що відбудеться 9 грудня (середа, 14:30). На засіданні, зокрема, планується обговорити Пропозиції Президента до Закону до винесення його на голосування 10 грудня, в четвер.

Причини ветування законопроекту громадські активісти вважають невмотивованими, оскільки в тексті пропозицій Президента не містить конкретних формулювань, а лише загальні рекомендації визначити орган, уповноважений виявляти факти відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем постійного проживання і врегулювати механізм перевірки такого факту. Це унеможливлює зрозуміти, які саме зауваження і до яких статей законопроекту потрібно врахувати для найшвидшого підписання закону, як вимагає стаття 132 Регламенту Верховної Ради України. А відтак ускладнює процес його доопрацювання.

Більш того, як йдеться у зверненні:

  • законопроектом вже закріплюється обов´язок переселенця самостійно повідомляти у 10-денний строк про зміну свого місця проживання, в тому числі у разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання;
  • положення законопроекту передбачають можливість скасування дії довідки про взяття на облік лише тих осіб, що повернулись до покинутого місця постійного проживання;
  • дані про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи можуть отримуватись органом соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • питання визначення відповідального органу та механізму перевірки інформації регулюються на рівні підзаконного нормативно – правового акту, а не на рівні закону.

Нагадаємо, що Законопроект було ухвалено вцілому 3 листопада 243 голосами.

Засідання профільного Комітету Верховної Ради, на якому будуть розглядатись зауваження Президента відбудеться 09 грудня 2015 року о 14:30. Адреса: вул. Банкова, 5-7, кімн. 418.

До участі в засіданні Комітету запрошуються журналісти. Вхід за картками акредитації.

Контакти для отримання коментарів щодо законопроекту:

Олена Виноградова, експерт з питань адвокації ВБФ “Право на захист”, o.vynogradova@r2p.org.ua, +380679587624;

Олександра Дворецька, голова правління Благодійного фонду “Восток-SOS”, andvoretskaya@gmail.com

Вікторія Савчук, юрист Громадської ініціативи “КримSOS”, viktoriia.savchuk@krymsos.com   

Таміла Ташева, координатор Громадської ініціативи “КримSOS”, tamila.tasheva@krymsos.com  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини