Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Громадські організації вимагають від Порошенка повернути право голосу переселенцям

7 / 10 / 2015

Представники громадських організацій підписали відкрите звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя. Приводом для звернення стало невнесення на розгляд Комітетом правової політики законопроекту №2501а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб».

Даним законопроектом передбачався дозвіл внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за адресою проживання, зазначеному в довідці переселенця, після подачі відповідної заяви. Засідання профільного комітету 7 жовтня було останнім шансом, щоб законопроект був прийнятий до місцевих виборів, але його навіть не включили до порядку денного. Сам документ був розроблений групою громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям, і групою народних депутатів.

Правозахисники та представники правозахисних організацій наполягають на необхідності прийняття даного законопроекту, інакше конституційні права майже півтора мільйонів громадян України будуть порушені.

Вибір редакції

Ще Новини