Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Громадські активісти вкотре намагаються відстояти права переселенців перед владою

27 / 04 / 2016

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 24 грудня 2015 року №921-VIII вніс важливі зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». На додаток, він зобов’язав уряд України протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Таким чином, Кабінет Міністрів України повинен був до 13 квітня 2016 року внести відповідні зміни Постанови № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

Проект змін до Постанови № 509 розробила спеціальна робоча група на базі офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Членами групи є представники Міністерства соціальної політики, Державної міграційної служби, Служби безпеки України, Національної поліції, громадських організацій, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб, народний депутат України Наталія Веселова та позаштатні радники Міністерства соціальної політики.

Прийняття розроблених групою змін мало б привести Постанову № 509 у відповідність із оновленим Законом. Однак на початку квітня стало відомо про альтернативний проект Постанови від Міністерства соціальної политики, що, на думку членів робочої групи, значно спотворює суть Закону та звужує права внутрішньо переміщених осіб.

Тому громадські активісти закликають Прем’єр-Міністра, Міністра соцполітики та інших представників влади невідкладно врахувати рекомендації та затвердити оновлений варіант Проекту Постанови в якнайшвидші терміни. Зволікання, за їхнім твердженням, уже призводить до критичних наслідків для переселенців, які не можуть подовжити дію довідки та отримувати соціальні виплати.  

З текстом звернення та пропонованими змінами можна ознайомитись ТУТ.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини