Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Гройсман, не треба штампувати переселенців!

8 / 06 / 2016

7 червня об 11:00 активісти організацій, які займаються захистом прав внутрішньо переміщених осіб: БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS», БФ «Право на захист», ГО «Інститут суспільно-економічних досліджень», ДОО «Комітет виборців України”, ГО «Донбасс СОС» проведуть прес-конференцію під відкритим небом «Гройсман, не треба штампувати переселенців!» з вимогою до Кабміну на найближчому засіданні Уряду прийняти зміни до Постанови № 509, привівши його у відповідність із законом.

Минуло п’ять місяців з моменту підписання Президентом змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», — змін, спрямованих на поліпшення становища переселенців. Однак, з січня Уряд не може узгодити зміни до постанов, якими забезпечується виконання цього Закону.

Усі п’ять місяців через невідповідність Закону та підзаконних актів, небажання виконавчих органів влади дотримуватися Закону, тисячі переселенців не можуть отримати свої пенсії, соціальні виплати. Причина проста: для отримання пенсії або допомоги вимагають штамп, який, відповідно до Закону, не може поставити жоден орган влади, проте «непроштампований» переселенець позбавляється права на всі виплати і отримання адміністративних послуг. В умовах вимушеного переміщення, необхідності оренди житла на комерційній основі і відсутності роботи для багатьох переселенців, пенсії і соціальні виплати – важливе джерело доходу, а іноді  — єдиний спосіб вижити.

Розібратися, чому так відбувається, і що повинен зробити Кабмін допоможуть експерти:

  • Олена Виноградова, БФ «Право на захист»;
  • Ольга Гвоздьова, координатор з розвитку громадської організації «Донбас СОС»;
  • Олександра Дворецька, координатор Благодійного фонду «Схід-SOS»;
  • Тетяна Дурнєва, експерт Інституту суспільно-економічних досліджень;
  • Таміла Ташева, співзасновник та координатор громадської організації «КримSOS».

Активісти візьмуть естафету акцій переселенців, що проходять в регіонах 6 червня, і звернуться до Кабміну з вимогою прийняти на найближчому засіданні Уряду 8 червня правки до Постанови № 509, які приведуть у відповідність Закон і підзаконні нормативні акти і забезпечать виконання Закону.

Контакт з організаторами:

Марія, +380 95 629 12 77, maria.boiko@vostok-sos.org  (Восток-SOS)

 

Вибір редакції

Ще Новини