Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

ГПУ: в окупованому Криму залишилося близько 30 тис. кримінальних справ

4 / 04 / 2016

Після окупації Криму Росією залишилося близько 30 тисяч кримінальних справ, до яких немає доступу з материкової частини України. Про це повідомив заступник прокурора АРК при Генпрокуратурі України Петро Коваленко в інтерв’ю виданню «Фокус».

«Навіть тих людей, які на момент анексії були оголошені у внутрішній розшук, ми не можемо притягнути до кримінальної відповідальності, тому що всі матеріали знаходяться там. Але є встановлена законодавством можливість відновити матеріали кримінальних проваджень, за якими судом винесено вирок, і при наявності підстав притягнути винних до відповідальності», – зазначив заступник прокурора АРК.

За інформацією Коваленко, з усіх служб, які раніше працювали на території Криму, на материк перебралися тільки відділення податківців, яке розташоване в Генічеську, і підрозділ Національної поліції в Криму і Севастополі, офіційно зареєстрований в Одесі. Тому є труднощі з отриманням оперативної інформації, комунікацією і координацією їх діяльності.

Він зазначив, що в основному робота прокуратури йде за матеріалами ЗМІ.

«До журналістів інформація зазвичай приходить оперативніше, ніж до правоохоронних органів. Факти порушення конституційних прав громадян ми знаходимо в ЗМІ, перевіряємо, вносимо відомості в ЕРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань) і починаємо розслідування», – розповів Коваленко.

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини