Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ГПУ направила до суду перші обвинувальні акти щодо кримських суддів-зрадників

28 / 10 / 2016

Генпрокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо підозрюваних у державній зраді п’яти колишніх суддів з Криму, які перейшли на службу Росії. Генпрокуратура передала обвинувальні акти в суд, повідомляє прес-служба ГПУ.

Як зазначили у відомстві, відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», обвинувальні акти щодо суддів-зрадників направлені до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності. «Зазначеним обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої», – відзначили у Генпрокуратурі.

У відомстві нагадали, що управлінням з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції в Криму ГПУ розслідується кримінальне виробництво за фактом вчинення суддями судів АР Крим та міста Севастополя злочину, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зрада, тобто надання іноземній державі і її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України).

Зокрема, встановлено, що зазначені судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим з березня 2014 почали здійснювати «правосуддя» у так званих «судах Республіки Крим» і протиправно приймати судові рішення. У листопаді – грудні 2014 року вони згідно з указами президента РФ «Про призначення суддів федеральних судів» перейшли на службу до цих незаконно створених судів.

Як повідомлялося, 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які, порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини