Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Готові до найгіршого: обмеження подачі води населенню може зберегтися в Криму ще рік — Аксьонов

2 / 11 / 2020

Про це заявив глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов під час засідання оперативного штабу з проблем водопостачання, повідомляють російські ЗМІ.

«Подивимося, як буде далі ситуація з погодою розвиватися. Але готові до найгіршого — графіки поки ми прогнозуємо до грудня 2021 року. Це в найгіршому варіанті, якщо жодної краплі води не буде. При цьому навіть сьогоднішній дощ трохи підтримає ситуацію», — заявив Аксьонов, додавши, що поповнювати запаси води Криму допомагають не тільки зливи, а й тумани.

Також Аксьонов сказав, що додаткових запасів води поблизу Сімферополя немає.

«Джерел навколо Сімферополя немає. Просто багато розповідають, що там якісь мільйони кубометрів. Хто тільки не розповідає, а коли доходить до справи — покажіть, де? Виявляється, що все зовсім не так», — сказав глава окупаційної адміністрації Криму.

Варто відзначити, що потреби майже 400-тисячного населення столиці Криму становлять 160 тис. кубометрів води на добу, зараз окупаційна влада при всіх заходах економії води може забезпечити подачу лише близько 100 тис. кубометрів.

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері.

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те, як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини