Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Голову громадянського корпусу «Азов» Краснова затримала СБУ

29 / 02 / 2016

Служба безпеки України затримала голову громадянського корпусу «Азов-Крим», бійця батальйону ОУН, учасника блокади Криму і ЦК «Азов» Станіслава Краснова. Про це Громадському повідомила мати подруги Краснова Марія Шелест.

За її словами, Краснова разом з її дочкою Оксаною Шелест заарештували в ніч на 28 лютого. Попередньо голову батальйону «Азов-Крим» звинувачують в незаконному зберіганні зброї.

Як повідомлялося, за інформацією прокуратури, 15 лютого в Києві пройшли обшуки за місцем проживання членів незаконного озброєного формування, що діяли під прикриттям батальйону «Крим». В ході обшуків було вилучено вісім пістолетів, 12 пістолетів-кулеметів, шість автоматів, дробовики, травматичні пістолети, 8 гранат з запалами, наркотики і боєприпаси.

У свою чергу, в батальйоні заявили, що в квітні минулого року, згідно з наказом Генштабу про розформування добровольчих батальйонів, бійці здали всю зброю і вийшли із зони АТО. Також зазначається, що з літа минулого року неодноразово велися переговори щодо легалізації батальйону в складі ВСУ, але вони не принесли результатів.

«На жаль, переговори закінчилися нічим. З того часу бійці батальйону «Крим» працюють в рамках громадського формування, яке виконує свої функції з охорони громадського порядку виключно в рамках чинного законодавства і працюючи як підрозділ аероразведкі на Сході України. На сьогоднішній день бійці батальйону готові виконувати поставлені завдання, але виключно в рамках закону як підрозділ ЗСУ. На жаль, влада не дала нам такої можливості», – йдеться в заяві батальйону на сторінці Facebook.

Краснов вже не вперше потрапляє в поле зору СБУ. У травні 2014 року співробітники спецслужб розгромили квартиру, яку Краснов орендував разом зі своїм другом кримчанином Олександром Костенко.

Нагадаємо, добровольчий батальйон «Крим» було створено в 2014 році. Протягом 2015 року велися перемовини про легалізацію батальйону.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини