Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Геннадій Лімешко

30 / 01 / 2021

У 2016 році пішов на службу за контрактом в Збройних силах України, звідки був звільнений через службову невідповідність в 2017 році. Одружений, пара виховує дитину. 

12 серпня 2017 року російські силовики затримали українця Геннадія Лімешка. Однак, офіційно управління ФСБ по Криму і Севастополю оголосили про затримання лише 15 серпня. За версією окупаційної влади, українець готував серію диверсій на об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова. ФСБ називали його «агентом Служби безпеки України в Херсонській області, спрямованим до Криму для здійснення диверсійних актів». 

У Службі безпеки України назвали затримання українця в Криму «черговою провокацією». За словами родичів, Лімешко відправився до Криму на заробітки. Лімешко визнав свою провину. При цьому він не писав ніяких заяв про застосування щодо нього тортур. 

Справа розглядалася в особливому порядку.  

10 травня підконтрольний Кремлю Судакський міський суд визнав Геннадія Лімешка винним і призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за ч. 2 ст. 222 ( «Незаконне придбання, зберігання, перевезення і носіння вогнепальної зброї та боєприпасів вчинені групою осіб за попередньою змовою»), ч. 2 ст. 222.1 КК РФ ( «Незаконне придбання, зберігання, перевезення і носіння вибухових речовин і вибухового пристрою вчинені групою осіб за попередньою змовою») і ч. 2 ст. 223-1 ( «Незаконне виготовлення вибухового пристрою вчинені групою осіб за попередньою змовою»).  

Термін відбування покарання обчислюється з 10 травня 2018 року. У серпні 2018 го підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив вирок в силі. 

22 листопада 2019 року український омбудсмен Людмила Денисова заявила, що у політв’язня Геннадія Лімешка, незаконно засудженого РФ по «справі українських диверсантів», погіршився стан здоров’я: почалися проблеми зі шкірою, з’явилися рани на руках, ліктях і ногах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки