Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фундація Лукаса Подольскі запросила українську спільноту на Саміт із Соціального Футболу до Німеччини

6 / 09 / 2019

Цього року, з 29 серпня по 1 вересня, у Саміті із Соціального Футболу вперше взяла участь делегація з України! Фундація Лукаса Подольскі люб’язно запросила представників благодійної організації «Ліга Толерантності»,  котра реалізовує Школу Холістичного Футболу та кампанію «Грай за Права Людини!» на всеукраїнському та міжнародному рівнях. За 3 роки від заснування «Ліга Толерантності» здобула визнання у системній роботі з внутрішньо переміщеними особами та створенні інтеграційних середовищ для їх соціального залучення, у тому числі через спорт.

Окрім «Ліги Толерантності», участь брали організації з Нідерландів, Угорщини, Німеччини та Великобританії, серед яких «Чемпіони без Кордонів», «РейнФланке» та Фундація Йохана Кройфа, які відомі використанням футболу задля позитивних змін у суспільстві.

Під час Саміту юні лідери та тренери відвідали тематичні воркшопи з тайм-менеджменту, гендерної рівності, партнерської співпраці, протидії дискримінації, розвитку креативності та зіграли в соціально-орієнтовану версію футболу – футбол-три, який сприяє чесній грі, міжкультурному спілкуванню, підвищенню впевненості у своїх силах та зростанню поваги до інших.

Відповідно до ідеалів самого Лукаса Подольскі, який виріс, граючи у вуличний футбол у Кельні, учасники спільно приймали правила та грали без суддів. Мета турніру – порозуміння, задоволення від спортивної та соціальної взаємодії під час чесної боротьби.

Оскільки Польді, як дружньо називають Лукаса Подольскі фанати зі всього світу, зараз грає далеко від Кельну в японському клубі «Віссел Кобе», він вийшов на Скайп зв’язок та привітав всіх учасників Саміту з побажаннями чесної гри та найяскравіших емоцій.

Слід додати, що в Німеччині Лукас також має налагоджені бізнес ініціативи, як приклад, виробництво морозива. Так, учасники мали змогу покуштувати кебаб у фастфуді його імені, вдягти речі марки одягу LP та протестувати засоби індивідуальної гігієни з його зображенням.

Делегація «Ліги Толерантності» для участі в «Одинадцятці Польді» складалася з 3 дівчат та 3 хлопців, котрі найяскравіше проявили лідерські якості на футбольних полях впродовж останнього сезону. Так, 12-тирічна Діана Сенюк, капітан змішаної команди івано-франківського майданчику «Давай, Грай» (ЗОШ № 22) стала найкращим воротарем всеукраїнського турніру від ФК «Шахтар» (Донецьк) у червні 2019 р.

Враженнями ділиться Максим Смушак, якому під час Саміту виповнилось 16 років:

«У Кельні ми успішно шукали спільну мову з іноземцями і навіть по черзі співали пісні різних країн. Я дізнався новий підхід до змагань, бо після кожної гри ми сідали і обговорювали наш матч, що дозволило мені краще себе проявити та побудувати справжні дружні відносини. У подальшому буду вчити і своїх однолітків подібним речам, щоб вони ставились один до одного з ввічливістю та повагою, вільно висловлювали свою думку. А найбільше мені сподобалось, як нові друзі привітали мене з Днем народження під час вечірки на кораблі! Це було просто незабутньо, дякую їм!».

15-річна воротарка Тоня Хомінець згадує дітей із інших країн з позитивом: «Ми об’єдналися в змішані склади, де разом грали представники Європи, Африки та Азії. Здивована, але буду дуже сумувати за ними, адже за такий короткий період вони стали мені як рідна команда».

Супроводжували дітей досвічені українські тренери: Анастасія Косман, інструктор з фізичної культури запорізького «Козацького ліцею», вчитель року Запорізької області 2019 р. (друге місце), та Олександр Фомічов, тренер із соціального футболу та символ кампанії УЄФА #EqualGame (Рівна Гра).

[gallery-37547]

БФ «Ліга толерантності» з 2017 року співпрацює з ГО «КримСОС» та Агенством ООН у справах біженців. Завдяки цій співпраці спільнота має можливість приймати участь у навчальних заходах, які організовує ГО “КримСОС”. Цього року представники благодійного фонду проходять індивідуальне навчання та беруть участь у інших програмах ГО «КримСОС» за фінансової підтримки УВКБ ООН.

Ознайомитися з діяльністю «Ліги Толерантності» можна за посиланням: https://www.facebook.com/loft.cfco/

Фото: bastisevastos

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини