Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ використовує публікації видання «Крим. Реалії» у справі проти Мустафи Джемілєва

16 / 06 / 2020

Про це QirimInfo повідомив адвокат Джемілєва Микола Полозов. За його словами в справі фігурують як мінімум два матеріали «Крим. Реалії».

Як сказав Полозов, стаття видання «Мустафа Джемілєв: заборона на в’їзд до Криму і « рорив» кримськотатарських активістів», використовується, щоб довести, що кримськотатарський лідер здійснював «незаконний», прорив 3 травня 2014 року на півострів.

Інша стаття, під назвою «Російські слідчі мають намір пред’явити обвинувачення Мустафі Джемілєву», на думку ФСБ, повинна служити доказом того, що Джемілєву повідомлено про кримінальний процес, який ініційовано проти нього.

За словами Миколи Полозова, Мустафа Джемілєв, до сих пір юридично не сповіщений про справу проти нього, хоча у ФСБ є така можливість.

«Слідчі ще в 2015 році планували з РФ в Україну направити запит про надання правової допомоги, щоб по відношенню до Джемілєва українські слідчі провели якісь слідчі дії. Зокрема допитали і офіційно повідомили про порушення відносно нього кримінальної справи. Згодом в резолюції ФСБ було написано, що відправляти відповідний запит —  недоцільно і може зашкодити інтересам РФ», — додав Полозов.

Як ми повідомляли раніше, окупаційна влада Криму заочно «пред’явила» обвинувачення Мустафі Джемілєву. Його звинувачують за ч. 3 ст. 322 («Незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 ( «Недбале зберігання вогнепальної зброї»), ч. 1 ст. 222 КК РФ ( «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини