Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ провела обшук в будинку кримськотатарського активіста Казіма Аметова

25 / 06 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Обшук почався о 7:30 за московським часом, закінчився о 8:35.

«Зі слів Казима Аметова стало відомо, що в обшуку брали участь 10 осіб. Серед них — двоє понятих, з якими сім’я не знайома. На його питання “Звідки ви?”, вони відповіли, що “з Сімферополя”. Під час обшуку у всіх членів сім’ї були вилучені телефони. Казіма Аметова питали про його сина. Він пояснив, що син на заробітках за межами Криму. З літератури співробітники хотіли вилучити Коран», — йдеться в повідомленні.

Також вказується, що обшук проводився ФСБ Криму за постановою підконтрольного РФ Київського районного суду Сімферополя від 2 грудня 2020 року.

«Слідчий Митрофанов залишив протокол обшуку, в якому зазначено, що “предметів і документів, що мають значення для кримінальної справи не виявлено і не вилучено”. Співробітників ФСБ цікавив син Казіма Аметова — Гуллівер Аметов за підозрою в участі в добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана», – повідомляє Кримська солідарність.

Нагадаємо, 17 квітня 2019 року, підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя засудив фігурантів так званої «справи Веджіє Кашка» Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача та Казіма Аметова до 3 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки. Асан Чапух, якого визнали винним не тільки у здирництві, а й в зберіганні 3 автоматів Калашникова з боєприпасами, був засуджений до 3 років і 6 місяців умовно з випробувальним терміном на 3 роки.

У середині листопада 2020 року підконтрольний РФ Залізничний районний суд Сімферополя розпочав розгляд позову Казіма Аметова в зв’язку з нелюдськими і такими, що принижують людську гідність умовами утримання під вартою в ІТТ Бахчисарая і в СІЗО №1 Сімферополя. Активіст провів під вартою з 23 листопада 2017 року по 24 січня 2019 року, а в липні цього року звернувся до суду з позовною заявою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини