Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ порушила нову кримінальну справу проти п'ятьох українських політв'язнів

12 / 01 / 2022

ФСБ Росії порушила нову кримінальну справу проти п’ятьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у серпні 2021 року. Тепер Раїфа Февзієва, Джаббара Бекірова, Завура Абдуллаєва, Рустема Мурасова та Рустема Таїрова обвинувачують у «підготовці до насильницького захоплення влади».

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на пресслужбу «УФСБ» Росії в окупованих Криму та Севастополі.

«Встановлено, що один мешканець Севастополя та четверо жителів Республіки Крим, будучи членами регіонального осередку міжнародної терористичної організації “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”, вели протиправну діяльність, спрямовану на насильницьку зміну конституційного ладу РФ», – йдеться у повідомленні.

За версією ФСБ, обвинувачені поширювали серед населення окупованого півострова «терористичну ідеологію, вербували нових членів у терористичну організацію».

Раніше окупаційна влада Криму порушила проти Февзієва, Бекірова, Абдуллаєва, Мурасова і Таїрова кримінальну справу за ст. 205.5 КК РФ (організація та участь в діяльності терористичної організації).

Нагадаємо, вранці 17 серпня російські силовики з ФСБ, Центру «Е» та ОМОН провели п’ять обшуків у різних районах окупованого Криму в будинках кримськотатарських активістів, після чого їх всіх було затримано.

Їх обвинувачують у членстві у забороненій у РФ і в Криму ісламській організації «Хізб ут-Тахрір» (легальна в Україні).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини