Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ масово вербує українців на території РФ

22 / 05 / 2017

Контррозвідка СБУ попереджає: вербування громадян України на території Росії перетворюється на масове явище. Про це йдеться у сюжеті ТСН. Тиждень Андрія Цаплієнка.

В сюжеті розповідається історія капітана Олександра Орєхова, в якого померла матір у російському Краснодарі. Українець поїхав в Росію на похорон, але посеред траси його автобус зупинили російські силовики  та передали людям у цивільному.

«За словами капітана першого рангу Орєхова, його поклали обличчям на асфальт, руки заламали за спину і надягнули кайданки. Його жорстоко катували, результатом чого стала розбита голова. Спецслужбовці знали, що перед ними був український військовий», – йдеться в сюжеті.

Орєхов розповів, що російські спецслужбовці цікавились тим, що він робив у Криму в 2016 році.

«Я кажу, що не був [в Криму] з квітня 2014 року. Вони кажуть, що в них інша з цього приводу інформація», – згадує чоловік.

Працівники ФСБ пропонували українському офіцерові «співпрацювати для захисту інтересів та безпеки Російської Федерації» в обмін на «російську військову пенсію».

Після повернення в Україну Орєхов повідомив про інцидент командуванню та контррозвідникам.

«Я мушу сказати відверто, що ті військовослужбовці, які примушені через таке знущання до співпраці, якщо вони відверто розповідають про це, то вони автоматично не підлягають під кримінальну відповідальність. На проходження служби і кар’єрне зростання це не буде впливати», – прокоментував ситуацію командувач Військово-Морськими Силами України Ігор Воронченко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини