Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ допитала дружину та доньку політв’язня Азамата Еюпова

23 / 04 / 2021

Про це повідомила адвокатка Ліля Гемеджі.

Питання стосувалися особистісних характеристик Еюпова, його зв’язків з Джаппаровим і Омеровим (засуджені у іншій справі «Хізб ут-Тахрір»), а також про можливі симпатії до Хізб ут-Тахрір.

Родички політв’язня в своїх відповідях крім питань особистісної характеристики Азамата Еюпова посилалися на ст. 51 конституції РФ, яка дає право не свідчити проти себе, свого чоловіка і близьких родичів.

Крім того, їм вдалося ненадовго зустрітися з Азаматом Еюповим, коли його вивозили на ознайомлення з результатом експертизи.

За словами адвоката, політв’язень почуває себе добре і дотримується посту.

Нагадаємо, 58-річного Азамата Еюпова затримали разом з п’ятьма іншими кримськими активістами 17 лютого 2021 року після масових обшуків в різних районах окупованого Криму. Того ж дня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя відправив Еюпова в СІЗО до 15 квітня.

Азамат Еюпов брав участь в акції протесту кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року. Він відвідував судові засідання по політично вмотивованим кримінальним та адміністративним справам, брав участь у флешмобах. Еюпов — батько чотирьох дітей, серед них одна неповнолітня дитина і дочка з 1-ю групою інвалідності, яка потребує постійного догляду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини