Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фонд Джорджа Клуні засудив вирок по другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»

17 / 09 / 2020

«Раніше Фонд Клуні «За справедливість» вже заявляв, що судовий процес над Сервером Мустафаєвим, який проходить в Росії, супроводжується численними порушеннями його права на справедливий судовий розгляд. Тепер же суд поспішив винести несправедливий обвинувачувальний вирок, засудивши сімох з восьми фігурантів справи до тривалих термінів ув’язнення — від 13 до 19 років з подальшим обмеженням свободи. У той час як у сторони обвинувачення на представлення своєї версії справи було шість місяців, обвинуваченим для цього дали менше двох місяців. Крім того, суд відхилив клопотання захисту про виклик свідків, що мають для нього значення, на тій підставі, що вони не будуть свідчити про «протиправні дії підсудних», що суперечить принципу презумпції невинуватості та праву підсудних викликати свідків на свій захист», — йдеться у заяві.

Також у Фонді повідомили, що повна доповідь з аналізом і оцінкою цього судового процесу, відповідно до міжнародних стандартів, яка заснована на моніторингу всіх доступних засідань, буде незабаром доступна на сайті trialwatch.com.

Фонд Клуні «За справедливість»  своїм завданням заявляє «боротьбу за справедливість і вимогу відповідальності за порушення прав людини». Фонд реалізує різні правозахисні проекти по всьому світові.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд в РФ виніс вирок відносно вісьмох фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Марлена Асанова засудили до 19 років позбавлення волі,

Мемета Белялова — до 18,

Тимура Ібрагімова – до 17,

Сейрана Салієва — до 16,

Сервера Мустафаєва — до 14,

Сервера Зекір’яєва — до 13,

Едема Смаїлова — до 13 років.

Всі політв’язні відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму.

Ернеса Аметова було визнано невинуватим, його звільнили в залі суду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини