Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Вадиму Сіруку висунуть нове звинувачення в насильницькому захопленні влади

12 / 01 / 2017

Фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Вадиму Сіруку буде пред’явлено нове звинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади». Про це у коментарі QirimInfo повідомив адвокат Едем Семедляєв.

«Слідство [по «справі Хізб ут-Тахрір»] відправляло на екпертизи масу матеріалів. Тепер я так розумію вони отримали ці екпертизи і на підставі їх вирішили додати статтю 278 КК РФ. Коли у слідчих з’являється нова інформація по справі, вони можуть перекваліфікувати статтю або додати ще одну. Поки що – це стосується тільки Вадима Сірука, Емілю [Курбедінову] подзвонили і сказали, що буде пред’являтися нове звинувачення на додачу до нинішньої статті», – пояснив адвокат.

Семедляев також припустив, що швидше за все стаття 278 КК РФ буде застосовуватися до всіх фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до двадцяти років.

Сьогодні у своєму Facebook адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» може загрожувати звинувачення за статтею 278 КК РФ.

«Насильницьке захоплення влади в Росії [ст. 278 КК РФ] – саме ця стаття, з завтрашнього дня, почне застосовуватись до всіх кримських татар мусульман, яких звинувачують в участі в Хізб ут-Тахрір. У «добавок» до ст. 205.5, додадуть ст. 278 КК, яка передбачає від 12 до 20 років позбавлення волі », – написав Курбедінов.

Зараз всі фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір» проходять за статтею 205.5 КК РФ «Організація діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною».

Вчора, 11 січня Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука на рішення суду про продовження арешту. Суд визнав правомірним рішення про продовження арешту Сіруку, коли той проходив психіатричну експертизу.

Нагадаємо, Вадима Сірука відправили в психіатричну лікарню для проведення примусової психіатричної експертизи 1 грудня минулого року. Засідання суду про продовження запобіжного заходу під вартою Вадиму Сірук та іншим фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» проходило 6 грудня. Тоді Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт Вадиму Сірук до 8 лютого 2017 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини