Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурантів «справи 26 лютого» не годують в дні судових засідань — представник омбудсмена

27 / 12 / 2016

Ахтем Чийгоз, Алі Асанов та Мустафа Дегеременджі відчувають на собі психологічний тиск, повідомив Громадському радіо керівник секретаріату українського омбудсмена Богдан Крикливенко. За його словами, в дні судових засідань ув’язнених не годують.

“Їх вивозили вранці на судове засідання завчасно. Тобто вони вранці на сніданок в СІЗО не потрапляли. Відповідно, вони повернулися вже після обіду, і обід їм не надавали. Ніякого сухого пайка їм не надавали. Тобто люди фактично до вечора залишалися абсолютно без всякого харчування”, — розповів Крикливенко.

Раніше в коментарі QirimInfo адвокат Едем Семедляев також розповів, що фігуранти “справи 26 лютого” можуть залишатися без їжі дві доби поспіль. Сторона захисту розцінює це як тортури.

“О пів на сьому їх вивозять з СІЗО і вони не встигають поснідати. Потім цілий день вони знаходяться в приміщенні суду, і хоча суд може закінчитися в обід, з приміщення суду їх вивозять не раніше п’ятої години. У СІЗО, поки вони пройдуть всі перевірки, вони потрапляють не раніше сьомої години вечора, відповідно на вечерю вони теж не встигають. Практично добу вони знаходяться голодними. Ще гірше, якщо судові засідання йдуть одне за одним. Наприклад, сьогодні засідання в районному суді, а на наступний день в апеляційному суді. Тоді виходить, що хлопці не їдять дві доби. Ми це розцінюємо як тортури”, — розповів адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини