Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до СІЗО №5 Ростова-на-Дону

7 / 10 / 2020

Там він зустрівся з політв’язнями Тимуром Ібрагімовим та Сервером Мустафаєвим.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката, спілкування з політв’язнями проходило без дотримання конфіденційності бесіди.

«Під час зустрічі хлопці повідомили, що утримання в СІЗО №5 Ростова-на-Дону порушує їхнє право на свободу віровчення, на свободу релігії. Через день їм видається їжа з вмістом свинини, відповідно вони її не приймають і залишаються без харчування. Частину їхніх особистих речей досі не передано з СІЗО №1 Ростова-на-Дону, де вони перебували з вересня 2019 року до винесення судового вироку. У камерах немає гарячої води, відповідно, це теж негативно відбивається на їхньому здоров’ї», — розповів адвокат.

Сервер Мустафаєв повідомив адвокату, що всі фігуранти по цій кримінальній справі етаповані з СІЗО№1 і знаходяться в цьому ж слідчому ізоляторі.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року силовики ФСБ увірвалися в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

Пізніше, 21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до 2-ї Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

16 вересня Південний окружний військовий суд в РФ виніс вирок відносно вісьмох фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Марлена Асанова засудили до 19 років позбавлення волі,

Мемета Белялова — до 18,

Тимура Ібрагімова – до 17,

Сейрана Салієва — до 16,

Сервера Мустафаєва — до 14,

Сервера Зекір’яєва — до 13,

Едема Смаїлова — до 13 років.

Всі політв’язні відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму.

Ернеса Аметова було визнано невинуватим, його звільнили в залі суду.

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини