Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували з Криму до Росії

2 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на в. о. генконсула України в Ростові-на Дону Тараса Малишевського.

Напередодні він відвідав Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова в слідчому ізоляторі.

«Всі хлопці перебувають в нормальному настрої, передають теплі привіти їх сім’ям і щиру подяку всім, хто їх підтримує, переживає. Всі пройшли непростий шлях етапування до Ростова-на-Дону транзитом через Краснодар і потім поїздом до Новоросійська », — сказав Тарас Малишевський.

За його словами, епідеміологічна ситуація в ростовському СІЗО — стабільна, підтверджених фактів захворювання на COVID-19 немає. Всіх фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» тимчасово розмістили в спецблоці, в одиночних камерах.

«Харчування стерпне. Однозначно відзначають, що умови відрізняються від суворих сімферопольських з їх переповненими камерами і складними в субординації співробітниками. На цьому тижні перешлемо на рахунки кожного фігуранта «алуштинської групи» матеріальну допомогу, мій колега – консул був 25-го травня і буде в суді 5-го червня, на наступному засіданні. Намагаємося моніторити процес і допомагати хлопцям, наскільки можемо », — додав Малишевський.

Фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» залишили під вартою до жовтня 2020 року.

Нагадаємо, російські силовики затримали кримчан Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ заявила, що їх звинувачують за ст. 205.5 КК РФ (організація або участь в діяльності терористичної організації) і слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини