Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурантам у справі «26 лютого» продовжили арешт

26 / 01 / 2016

Верховний «суд» Криму продовжив термін утримання під вартою фігурантам справи «26 лютого» Ахтему Чийгозі, Мустафі Дегерменджі і Алі Асанову до 8 березня 2016.

Як повідомляє інформаційне агентство QHA, адвокати намагалися домогтися зміни запобіжного заходу для підсудних з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Російський суд відмовив у клопотанні захисту.

«Це очікувано. Тут явне політичне замовлення, причому воно спрямоване конкретно проти осіб кримськотатарської національності, про що чітко говорить і кількість заарештованих за національною ознакою. Було обопільне зіткнення, а залучають тільки кримських татар… Особливо райдужних перспектив немає, суд, в принципі, формальний», — повідомив голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедляєв.

Також адвокат захисту подавав клопотання про припинення розгляду кримінальної справи «26 лютого», так як події 26 лютого 2014 відбулися на території України в період, коли тут працювали українські правоохоронні органи і вона не відноситься до прерогативи російських правоохоронних органів. Верховний «суд» Криму відхилив це клопотання.

Детальніше про особливості справи, можна прочитати тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини