Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб-ут-Тахрір» продовжили арешт до січня 2021 року

11 / 12 / 2020

«Судове засідання проходило, як завжди, в закритому режимі. Ми клопотали про допуск ЗМІ, але нам відмовили. Також ми клопотали про перекладача, він був нам наданий. Ми заперечували проти задоволення клопотання звинувачення, оскільки жодних прямих доказів провини мого підзахисного, при ознайомленні з матеріалами справи, ми не побачили. Те, що мій підзахисний може вплинути на свідків — це вигадки обвинувачення. Немає ніяких доказів того, що мій підзахисний втече або буде погрожувати свідкам. Як завжди, суд нас уважно вислухав, але вирішив, що необхідно продовжити термін утримання під вартою», — розповіла QirimInfo адвокат Асана Янікова Сафіє Шабанова.

Як сказав в коментарі QirimInfo адвокат Ескендера Сулейманова Рустем Кямілєв, захист вже пода заяву про оскарження цього рішення.
«Під час засідання ми заявили, що згідно з Четвертою Женевською конвенцією, Ескендер є політв’язнем, що він особа, яка переслідується незаконно. Також ми заявили, що норми російського права застосовуються незаконно на території Криму, повинні застосовуватися українські закони», — сказав Рустем Кямілєв.
Як повідомив «Кримській солідарності» адвокат Сейтвелі Сейтабдієва Іслям Веліляєв, з настанням холодів в камерах СІЗО-1 Сімферополя стало дуже холодно.

«Дана проблема пов’язана з тим, що в СІЗО зараз дуже часто відключається світло і тому адміністрація практично всі споживачі електричного струму в камерах позабирала. І тому холодно не тільки у нього в камері, а й у інших, де наші хлопці сидять», — сказав адвокат.

Як ми повідомляли раніше, іншому фігуранту другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустему Сейтхалілову продовжили термін утримання під вартою до 6 січня 2021 року року.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активіста за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини