Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Ваїтова тричі відправляли в ШІЗО за відмову співпрацювати з адміністрацією

29 / 03 / 2017

Фігуранта севастопольської справи «Хізб ут-Тахрір» Рустема Ваїтова адміністрація ІК-1 загального режиму в Кургані вже тричі відправляла в ШІЗО за відмову від співпраці. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв.

Семедляєв відвідав Ваїтова у вівторок, 28 березня.

«Він знаходиться в цій колонії 43 дня, 40 днів з яких – в ШІЗО. Перший раз він потрапив в перший же день, коли приїхав до колонії, нібито за те, що вранці встав пізніше за всіх – о 6:15. Однак такого не було, це брехня, просто привід для того, щоб помістити його в ШІЗО », – сказав Семедляєв.

Вдруге Ваїтова відправили в ШІЗО за те, що він нібито «лаявся нецензурною лайкою». У третій – політв’язня знову звинуватили в порушенні режиму.

У свою чергу Семедляєв вважає основною причиною знаходження Ваїтова в ШІЗО відмову від співпраці з адміністрацією.

«У перший же день йому запропонували співпрацювати з адміністрацією і робити всю цю брудну роботу. Він категорично відмовився, пославшись на те, що релігія це йому забороняє і це не по-людськи», – сказав Семедляєв.

Адвокат заявив, що він написав скаргу на ім’я начальника виправної установи. Також по приїзду в Крим направить ряд скарг, що стосуються здоров’я і утримання Рустема Ваїтова.

«Хочу сказати всім: ми не залишили і не кинули хлопців, які поїхали далеко. Ми будемо постійно цікавитися їхньою долею, станом, постійно будемо контролювати і привертати увагу інших, щоб навіть в цих нелюдських умовах їх права не порушувалися», – додав адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини