Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» п'яту добу тримають в карцері

3 / 08 / 2016

Руслана Зейтуллаєва, якого разом ще з трьома кримськими мусульманами судять у Ростові-на-Дону за звинуваченням у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», посадили в карцер. Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов, повідомляють «Крим. Реалії».

За його інформацією, Зейтуллаєв вже п’яту добу знаходиться в карцері через те, що «не погодився на дії, що принижують його честь і гідність, а також через відмову порушувати канони ісламу».

«Після останнього судового засідання, після прибуття в слідчий ізолятор Ростова-на-Дону адміністрація СІЗО почала вимагати в Руслана, щоб він роздягнувся догола, нібито для проведення огляду. Руслан змушений був роздягнутися до нижньої білизни, проте повністю знімати з себе все відмовився», – розповів подробиці Курбедінов.

Як зазначив адвокат, через релігійні переконання, згідно з канонами ісламу, оголятися повністю перед третіми особами заборонено, нехай і однієї статі. Він також вказує на те, що такий вид огляду принижує честь і гідність людини, і є в цьому випадку безпідставним.

«Зрозуміти цілі тих, хто це робить, нормальній людині складно. Четверо обвинувачених у цій справі перебувають під безпрецедентним наглядом як у камерах, так і поза ними. Тому говорити, що хтось щось зможе пронести, заховати, передати – годі й говорити», – додав Курбедінов.

Нагадаємо, у вівторок, 2 серпня, в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону відбулося чергове судове засідання у справі кримських мусульман, звинувачених у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» – Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваїтова, Нурі Прімова  і Ферата Сайфуллаєва. Однак суд не зміг заслухати по відеозв’язку експерта. За інформацією захисту підсудних, розгляд справи продовжиться в суді 3 серпня.

Кримських мусульман заарештували взимку 2015 року в Севастополі. У травні їм продовжили арешт до жовтня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини