Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» заявив про погрози і схиляння до «співпраці»

2 / 02 / 2017

Сьогодні, 2 лютого, на судовому засіданні щодо продовження арешту Арсену Джеппарову і Рефату Алімову, обвинуваченим в участі в Хізб-ут Тахрір, підсудні заявили про погрози на їх сторону і важкі умови утримання в СІЗО.

Про це розповів активіст, присутній в залі суду.

Джеппаров заявив про те, що до арешту кримські силовики йому погрожували і пропонували «співпрацю»; після відмови послідував арешт. Також він розповів, що в СІЗО сиро і мало місця, є блохи і клопи. Крім того Джеппаров заявив, що його помістили в карцер за носіння бороди і потребували написати пояснювальну.

Захист клопотав про зміну запобіжного заходу – на домашній арешт, заявивши, що утримання обвинувачених в СІЗО необгрунтоване і є способом тиску на них. Звинувачення аргументувало арешт тим, що Джеппаров і Алімов можуть зникнути або вплинути на хід слідства і свідків.

Київський райсуд Сімферополя відмовив захисту в клопотанні та постановив продовжити запобіжний захід у вигляді арешту Джеппарова і Алімова на два місяці – до 8 квітня.

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року Джеппаров переніс операцію, а вже 24 листопада був відправлений на примусову психіатричну експертизу.

Рефата Алієва і Арсена Джеппарова з селища Краснокам’янка заарештували 18 квітня 2016 року. Російські силовики звинувачують їх в участі в терористичній організації, а також підготовці до насильницького захоплення і утримання влади.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини