Фасилітатори КримSOS зафіксували та опрацювали 6541 звернення від ВПО
10 / 08 / 2023З листопада 2022 року фасилітатори КримSOS отримали та опрацювали 6541 звернення від внутрішньо переміщених осіб. Лише в липні цього року – 1008 звернень.
Фасилітатори працюють у 14 областях України й майже в кожній із них є запити на працевлаштування. Місцевий ринок праці не завжди задовольняє потреби, а люди, розуміючи, що ще не скоро повернуться додому, почали активно шукати можливості працювати.
Зокрема такі запити виникають у Львівській та Рівненській областях, де з початку 2022 року діє програма КримSOS з надання консультацій та підтримки з питань працевлаштування та самозабезпечення для внутрішньо переміщених осіб.
Консультанти допомагають ВПО у трьох напрямках:
- Допомога з пошуком роботи: складання портфоліо, мотиваційного листа та підготовка до співбесіди.
- Допомога з пошуком можливостей для навчання.
- Супровід під час відкриття власної справи: пошук грантових програм, допомога у складанні бізнес-плану.
«Зараз ми спостерігаємо, що у Львові пропозиція можливостей переважає попит, тому ми сфокусували нашу діяльність на області. Останні тижні подорожуємо Львівщиною, спілкуємося з місцевою владою, стараємося виходити на ВПО із запитами, які відповідають нашим», — розповідає Денис, консультант КримSOS з питань працевлаштування ВПО.
Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО.
Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.
Робота фасилітаторів та консультантів у регіонах — активності КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара у справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).