Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фасилітатори КримSOS зафіксували та опрацювали 5533 звернення від ВПО

7 / 07 / 2023

У червні 2023 року фасилітатори КримSOS отримали та опрацювали 906 запитів від внутрішньо переміщених осіб, а за весь час роботи з листопада 2022 року – 5533 звернень.

Згідно з опитуванням, наразі найгострішою проблемою внутрішньо переміщених осіб в Україні є житлове питання.

Наприклад, у Тернопільській області відсутні тимчасові місця проживання, де можна поселити новоприбулу людину на час оформлення довідки. Поселення до місць компактного перебування (МКП) ВПО без довідок неможливе.

Велику потребу в житлі мають люди з інвалідністю. МКП, гуртожитки та модульні містечка не підходять їм, зокрема через непристосованість душових та вбиралень для користування людьми з інвалідністю.

Відповідно до результатів опитування внутрішньо переміщених осіб на Рівненщині, 71% ВПО бажає придбати житло на новому місці перебування. Перепоною для придбання власного житла є брак державних програм забезпечення житлом для переселенців, а також обмеження банківських програм кредитування ВПО з Донецької та Луганської областей.

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО.

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Робота фасилітаторів у регіонах — це одна з активностей КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини