Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фасилітатори КримSOS зафіксували та опрацювали 4627 звернень від ВПО

9 / 06 / 2023

З листопада 2022 року фасилітатори КримSOS зафіксували та опрацювали 4627 звернень від внутрішньо переміщених осіб, лише у травні – 917 звернень. 

За спостереженнями фасилітаторів, актуальними лишаються проблеми з працевлаштуванням ВПО, зокрема йдеться про Черкаську, Волинську, Київську, Житомирську, Львівську та Чернігівську області. Фасилітатори фіксують випадки запитів на консультації та навчання для працевлаштування, пошуку роботи чи перепрофілювання і здобуття нової професії.

Гострим є і житлове питання. Через високу вартість оренди та відсутність державних програм із надання житла, ВПО мають проблеми з пошуком місць для тимчасово перебування. Крім того, фасилітатори акцентують на підвищенні цін на житло в Житомирській та Чернігівській областях.

Стабільно високими залишаються потреби ВПО у гуманітарній допомозі. Понад 70% звернень від внутрішньо переміщених осіб стосуються харчових продуктів, гігієни, побутової хімії та одягу для дітей та дорослих. 

Також фасилітатори КримSOS зафіксували, що ВПО в Хмельницькій та Чернівецькій областях усе більше схильні до повернення додому на деокуповані території України. Деякі родини тимчасово виїжджають до рідних областей, щоби перевірити дім, а потім повертаються до місць тимчасового перебування у безпечніших регіонах. 

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО. 

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Робота фасилітаторів у регіонах — це одна з активностей КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини