Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фасилітатори КримSOS опрацювали 7569 звернення від ВПО

7 / 09 / 2023

З листопада 2022 року фасилітатори КримSOS отримали та опрацювали 7569 звернень від внутрішньо переміщених осіб. Лише в серпні цього року надійшли 1028 звернень.

Гуманітарна допомога й досі залишається найбільшою потребою внутрішньо переміщених осіб. Понад 77 % звернень ВПО до фасилітаторів КримSOS стосуються саме гуманітарної допомоги. Крім того, за даними фасилітаторів, у серпні кількість таких запитів збільшилася в порівнянні з липнем 2023 року.

Багато ВПО перестали отримувати фінансову допомогу від держави, а особистих коштів на оренду житла, харчування, ліки, підготовку дітей шкільного віку до навчального процесу їм не вистачає. Через це багато звернень стосуються допомоги для дітей, а саме — запити на гаджети для школярів та студентів, дитячий одяг, взуття, рюкзаки, канцелярські товари тощо.

Нагадуємо, що 11 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб». Згідно з нею змінюється порядок виплат коштів внутрішньо переміщеним особам.

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО.

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Робота фасилітаторів та консультантів у регіонах — активності КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини