Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

FAQ: відповідаємо на найпоширеніші питання юридичного та соціального характеру

10 / 10 / 2016

Щоденна робота КримSOS — це десятки дзвінків, листів та Facebook-повідомлень. Ми відповідаємо на питання, радимо, перенаправляємо, іноді сперечаємось, але робимо все можливе, аби ви отримали від нас потрібну інформацію.

Трохи статистики

У вересні до КримSOS звернулись 966 людей. Більше частина звернень, на жаль, все ще охоплює юридичну тематику – 65% від усіх звернень. Аби зменшити ризики вашого юридичного голоду, щоп’ятниці ми публікуємо короткий дайджест з найважливішими юридичними новинами, які ви могли пропустити. Також на сайті можна вивчитит зрозумілі покрокові інструкції на теми, що стосуються переселенців із Криму та зони АТО.

35% звернень у вересні стосувались соціальних та гуманітарних питань. На додачу, юрист КримSOS узявся за судовий супровід 34 нових справ. Супровід передбачає допомогу в безкоштовному відстоюванні прав переселенців у суді.

Відповіді на найпоширеніші питання

Юридичні тенденції:

  • Однією з найбільш актуальних проблем є питання по освіті (безкоштовне проживання в гуртожитку та ін.). Питання може бути вирішено шляхом удосконаленням законодавства. ГО КримSOS на центральному рівні проводить адвокацію цього питання.
  • Часто уточнюється порядок перетину адміністративного кордону з Кримом. Інформацію про процедуру перетину можна знайти тут.
  • Доступ до банківських послуг залишається в топі питань. На нашому сайті розглянуто деякі з таких проблем тут і тут. Зі всіма іншими дзвоніть на гарячу лінію КримSOS, і юристи нададуть вам кваліфіковану консультацію.
  • Багато переселенців скаржаться на затримку соціальних виплат. У разі, якщо склалася така ситуація, зверніться до наших юристів, які безкоштовно допоможуть вирішити цю проблему.
  • Надходять скарги на неефективні програми підтримки пацієнтів, які потребують інсуліну. З цією проблемою стикаються не тільки переселенці. Але саме вони суттєво від неї страждають. Ми підкреслюємо цю проблему і звертаємо увагу органів державної влади на необхідність її якнайшвидшого вирішення.

Соціальні тенденції:

  • Досі відчувається проблема підвищення плати за житло. Це дуже актуально зараз. Люди, котрі виїхали з зони АТО та анексованого Криму, змушені шукати дешевші варіанти житла або знаходити додатковий підробіток. Ви можете використовувати інтерактивну карту допомоги у випадку, якщо потрібно знайти організації, які займаються тим чи іншим питанням.
  • З початком навчального року збільшилась кількість скарг на хабарі в школах, що їх маскують під добровільні пожертви. У разі, якщо ви не можете платити гроші у фонд школи, радимо писати заяву на ім’я директора з проханням звільнити вас від «добровільної пожертви» у зв’язку з важкою фінансовою ситуацією.
  • В окремих регіонах спостерігається збільшення запитів на медичну допомогу (у зв’язку з вагітністю та пологами, раку та хронічних захворювань). Якщо вам потрібна допомога, телефонуйте на гарячу лінію або скористайтеся цією картою.
  • Збільшилась кількість питань щодо грантової програми на підтримку волонтерських ініціатив. З умовами цієї програми можна ознайомитись тут.

З будь-яких питань звертайтеся до нас за телефонами: Київ: (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97; Львів: (050) 381-14-89, (067) 474-56-08; Херсон: (095) 277-53-55, (067) 219-78-50; Полтава: (066) 579-07-88; Запоріжжя: (067) 469-42-23.

 

Вибір редакції

Ще Новини