Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ескендер Барієв: кінцева мета блокади — повернення півострову статус-кво

21 / 09 / 2015

Член Меджлісу кримськотатарського народу, політолог і публіцист Ескендер Барієв розповів виданню «Обозреватель», що кінцевою метою безстрокових протестів з торгівельної блокади Криму є повернення півострову статус-кво і відновлення територіальної цілісності України.

 «Що може зупинити цю акцію? З боку українського уряду та політичного істеблішменту способом вирішення проблеми може стати скасування Закону «Про вільну економічну зону Крим», який на даний момент і регулює поставки продуктів і будматеріалів на окуповану територію. Якщо цей закон буде скасовано, то люди, що блокують сьогодні в’їзд до Криму, зможуть перейти на інший рівень, наприклад, проводити моніторинг, щоб не було ніяких корупційних схем і «чорних коридорів» через кордон», – говорить Барієв.

Також він назвав і другий момент, який може вплинути на інтенсивність акції: «Це припинення репресій на окупованій території і звільнення політичних в’язнів».

Але відразу ж активіст уточнив: «Хоча я не вважаю це вирішенням проблеми: якщо сьогодні відпустять цих заручників, то немає гарантії, що завтра не заарештують інших. Однак, у будь-якому випадку, до Криму потрібно забезпечити доступ міжнародних правозахисних організацій і незалежних журналістів».

Як повідомляє Барієв, на даний момент в кримських супермаркетах є певні запаси продукції.

«Але вже через тиждень ми побачимо, як проявляться результати акції. Через два тижні вони проявляться ще відчутніше. І як би окупаційні власті Криму не заявляли про те, що вони готові забезпечити півострів, насправді це не так. Ажіотаж вже почався. Зазвичай він призводить до того, що люди «зносять» в магазинах буквально все», – коментує він.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини