Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Експерти роз’яснюють зміни до закону про переселенців

29 / 01 / 2016

24 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 921-VIII 1. 13 січня 2016 року Закон набрав чинності після опублікування його тексту у газеті ВРУ «Голос України».

На практиці Закон вносить довгоочікувані зміни до вже існуючого Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Нова редакція покликана посилити гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та спростити процедури обліку таких осіб. Слід зауважити, що положення цього Закону є обов’язковими для виконання на всій території України та мають бути пріоритетними під час прийняття будь-яких рішень щодо соціального захисту переселенців.

Правові експерти проаналізували введені Законом зміни та підготували інформаційно-довідковий посібник з роз’ясненням його положень.

Зокрема експерти зосередились на основних змінах, що вносяться до Закону України  про переселенців, а саме:

  • розширення визначення  «внутрішньо переміщена особа» з урахуванням міжнародних рекомендацій;
  • встановлення безстроковості довідки ВПО;
  • скасування вимоги про проставлення відмітки про реєстрацію на зворотньому боці довідки ВПО;
  • можливість альтернативного способу встановлення факту проживання на території, з якої відбулось внутрішнє переміщення;
  • деталізація процедури скасування дії довідки ВПО у випадку повернення особи до покинутого місця постійного проживання.

Довідник стане у нагоді громадським організаціям, представникам державних інституцій та міжнародних організацій, котрі працюють з внутрішньо переміщеними особами в Україні, а також безпосередньо переселенцям зі сходу та Криму і всім зацікавленим особам.

Завантажуйте довідник за ПОСИЛАННЯМ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини