Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Експерти нарахували 30 міфів про Крим

11 / 02 / 2016

Сьогодні, 11 лютого, в Києві представили інформаційну карту «Антологія сучасної кримської міфології: російські і українські міфи про Крим, кримчан, кримських татар і анексії». Упорядники карти виділили 30 основних міфів про Крим.

Як заявила радник Міністра інформаційної політики Еміне Джеппар, ці міфи найбільше використовуються у щоденній риториці людей, які займаються питаннями Криму.

«Ця брошура для людей, які постійно зіштовхуються з маніпуляцією фактів з боку російських колег, симпатиків анексії півострова і тих, хто виправдовує події 2014 року», — заявила Джеппар.

На думку журналіста і телеведучого Павла Казаріна, міфи про Крим існують не тільки у свідомості громадян Російської Федерації, а й серед українців і людей, які виступають проти анексії півострова.

«Мені і моїм колегам не один раз доводилося стикатися з величезною міфологією, вкоріненою в суспільну свідомість. Це стосувалося всього: чим живе Крим, як він виживає, хто такі кримські татари тощо. Якщо у вас існує інформаційний вакуум і ви його самі не заповнюєте, то за вас це зробить ваш візаві», — вважає Казарін.

У приклад журналіст наводить написання слова кримськотатарський. На його думку, поява дефісу в цьому слові багато в чому стала можливим завдяки політичним маніпуляціям.

Керівник проекту Радіо Свобода «Крим.Реаліі» Володимир Притула висловив надію, що ця брошура допоможе журналістам доносити до своїх читачів правду про Крим.

Інформаційну карту, додала Джеппар, планується випустити українською, російською і англійською мовами та розіслати по редакціях ЗМІ, експертам і дипломатам у зарубіжні країни. Найближчим часом всі бажаючи зможуть ознайомитися із брошурою в електронному вигляді.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини