Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Експерти КримSOS долучились до Робочої групи з питань прав людини

21 / 06 / 2022

При Національній Раді з відновлення України від наслідків війни Офісу Президента України почала працювати Робоча група з питань прав людини. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна після установчого засідання цієї робочої групи.

“Утворення Робочої групи з питань прав людини допоможе розробити механізми захисту та відновлення прав жителів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб – як у післявоєнний час так і після деокупації окупованих територій. Буде розроблений чіткий план дій та рекомендовано до прийняття проєкти нормативно-правових актів для розв’язання проблем зазначеної категорії осіб”, – розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна 

КримSOS долучилися до роботи двох з п’яти напрямків Робочої групи – із захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України та прав  внутрішньо переміщених осіб і мешканців тимчасово окупованих територій.

Раніше КримSOS у спільному звернені  з коаліцією громадських організацій звернули увагу на відсутність напрямку з прав людини у роботі Національної Ради та звернулись до Президента України Володимира Зеленського.

15 червня Указом Президента внесли зміни до Положення про Національну раду з відновлення України від наслідків війни. 21 червня відбулась установча зустріч по роботі ради, де обговорили п’ять напрямків роботи Робочої групи з питань прав людини 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини