Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Експерти: головне завдання російської влади в Криму – знищити український і кримськотатарський етноси.

29 / 07 / 2015

За словами учасників круглого столу, головним завданням тимчасової влади в Криму є знищення українського та кримськотатарського етносів. Представник Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров вважає, що російська політика спрямована на створення неможливих умов існування для українців і кримських татар на території Криму. «Всі художники, письменники, політичні лідери, активісти, або повинні сидіти у в’язниці, або залишити Крим», – описав Захаров спроби тимчасової влади Криму усунути незручні їй «елементи».

Голова Кримської філії Наукового товариства Тараса Шевченка Петро Вольвач заявив, що нинішня ситуація в Криму це результат «угодівської політики» всіх президентів України та бездіяльності влади в Криму та Києві. З його тезою погодилися всі учасники дискусії.

Підсумком круглого столу стало звернення його учасників до органів влади України та міжнародної громадськості щодо захисту українців Криму від дискримінаційних дій окупантів. Це звернення містить більше 15 пунктів, виконання яких повинно сприяти відновленню та збереженню етнонаціональної ідентичності українців Криму і забезпечити захист їхніх прав і свобод. Також під час дискусії було вирішено додати до звернення декілька позицій, які б надавали жителям Криму можливість отримувати українську освіту – Україна не повинна забувати про нове покоління своїх громадян.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини