Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Економія часу, грошей та здоров’я: мешканці окупованих територій зможуть віддалено пройти ідентифікацію для отримання соцвиплат

22 / 09 / 2021

22 вересня Кабінет Міністрів України запровадив можливість віддаленої  ідентифікації для отримувачів соціальних виплат.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Це значно полегшить мешканцям тимчасово окупованих територій отримання пенсій та інших виплат від держави. Відтепер їм необов’язково їхати на підконтрольну уряду України територію для підтвердження своєї особи.

Уряд впровадив процес віддаленої ідентифікації шляхом авторизації одержувача (без його фізичної присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»). Така можливість відтепер прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

В електронній формі можна буде звертатися за призначенням:

  • пенсій;
  • соціальних послуг;
  • житлових субсидій;
  • компенсацій особі, яка надає соціальні послуги догляду на непрофесійній основі;
  • держдопомоги малозабезпеченим сім’ям.

«Нині існують труднощі з отриманням пенсій та соціальних виплат для мешканців ТОТ, оскільки для ідентифікації люди повинні приїжджати на підконтрольну Уряду територію України, але російські окупаційні режими продовжують блокувати роботу КПВВ, утримуючи людей в заручниках. Переважна більшість таких одержувачів — люди похилого віку, які просто не мають можливості чекати кілька місяців, аби окупанти врешті вирішили надати їм дозвіл на перетин КПВВ. Тож можливість  віддаленої електронної ідентифікації допоможе нашим громадянам з ТОТ зекономити час, гроші, а найголовніше – здоров’я», — сказала заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук.

Також, згідно з опублікованою постановою Уряду від 22 вересня, для переселенців скасовується умова фізичної ідентифікації на період дії карантину і протягом 30 днів з дня його скасування.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини