Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Джемілєв: тільки за останні два місяці зареєстровано близько 250 обшуків кримських татар

22 / 06 / 2016

Протягом останніх місяців зареєстровано близько 250 обшуків кримських татар під приводом пошуку «забороненої літератури». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат від фракції БПП, заступник члена постійної делегації у ПАРЄ Світлана Заліщук з посиланням на виступ народного депутата Мустафи Джемілєва щодо порушення прав людини у Криму на Комітеті з правових питань та прав людини під час засідання ПАРЄ.

«Обшуки й затримання кримських татар в останні місяці стали регулярними. Ми зареєстрували близько 250 обшуків під приводом пошуку «забороненої літератури». Затримані не знають, що таке заборонена література, але існує список із близько 3 тисяч найменувань. За знайдену заборонену релігійну літературу можуть дати позбавлення волі на 10 років», — процитувала Заліщук слова із доповіді Джемілєва.

Також, за словами Джемілєва, затримання кримських татар в останні місяці відбуваються під приводом участі в «несанкціонованій» акції 26 лютого 2014 року на території Криму, коли ще не було проведено так званого «референдуму».

«Затримують не лише тих, хто є членом Меджлісу, але й виборців. Тобто по суті кожен кримський татарин, що брав участь у голосуванні, за логікою окупаційних військ може бути екстремістом», — наголосив він.

Джемілєв у своєму виступі також додав, що за останні місяці 50-60 тисяч покинули територію Криму, 50% з них — кримські татари.

Нагадаємо, Міжнародна правозахисна група «Агора» представила у Росії доповідь «Росія під наглядом», присвячену політично мотивованому стеженню, згідно з якою у РФ в період від 2007 року і до цих пір зафіксовано 352 випадків політичного стеження.

Вибір редакції

Ще Новини