Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Джелялов: підконтрольна Росії влада Криму не дасть провести на півострові акції до Дня пам'яті жертв депортації

4 / 05 / 2016

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов передбачає, що підконтрольна Росії влада Криму не дасть провести на півострові масштабні акції, приурочені до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Про це повідомляють «Крим.Реаліі». Джелялов також зазначив, що кримські татари все ж будуть подавати заявку владі на проведення траурного мітингу.

«Ми спробуємо подати заявку, але, звичайно, нам відмовлять. Основні заходи пройдуть поза Кримом. Чинна влада на півострові спробує провести свої заходи, ми не будемо перешкоджати, хай роблять, але особисто я брати участь в них для чиєїсь картинки не збираюся», – сказав Джелялов.

Він уточнив, що заявка буде подаватись не від Меджлісу, а від приватної особи. За словами Джелялова, зі свого боку Меджліс буде рекомендувати провести заходи в районах біля пам’ятників, присвячених жертвам депортації: це будуть покладання квітів та молебні.

«Попередні два роки показали, що будь-які наші спроби організувати пам’ятні заходи наштовхуються на повний опір з боку влади або здійснюються спроби провести ці заходи під патронатом влади. У минулому році через деяку розхлябаність (кримської влади – ред.) нам вдалося все ж провести у деяких районах мітинги або заходи іншого публічного характеру. У цьому році, я думаю, такого не допустять, будуть діяти жорсткіше, враховуючи ще й недавнє рішення суду про заборону Меджлісу, яке, хоча ще не вступило в силу, але все-таки для місцевої влади вже є таким, що відбулося», – зазначив Джелялов.

Нагадаємо, 18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році у Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч чоловік. Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, у тому числі траурний мітинг у центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

Вибір редакції

Ще Новини