Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем” на DOCUDAYS UA

15 / 04 / 2020

Після окупації Криму Російською Федерацією на півострові буденними стали переслідування з політичних мотивів активістів, правозахисників, в тому числі кримських татар, незаконні арешти та ув’язнення. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які потрапили до в’язниці у сфабрикованих справах. За 6 років було повністю змінено систему освіти, зникли українські школи та класи, натомість створено “військово-патріотичні” табори для кримських дітей.

Що відбувається із шкільною освітою в окупованому Криму та як на це має реагували українська влада? Якими є наслідки російського національно-патріотичного виховання та участі кримських дітей у воєнізованих формуваннях? Як відбувається мілітаризація дітей у Криму та як їй протидіяти? Чому і як необхідно підтримувати дітей, батьки яких є політичними в’язнями?

Про це говоритимуть учасниці дискусії:

 

  • Ольга Куришко, співкоординаторка КримSOS
  • Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи 
  • Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти “Альменда”, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ. 

 

Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA.

Під час заходу також будуть продемонстровані фотоматеріали журналістів Аліни Смутко, Антона Наумлюка, Кримської правозахисної групи, а також відео ініціативи “Кримське дитинство”.

Трансляція події відбуватиметься онлайн – на сайті фестивалю. Для участі у заході просимо зареєструватися.

Організатори заходу: КримСОС, Кримська правозахисна група і ZMINA. Захід відбудеться в межах правозахисної програми Rights Now! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.

Правозахисна програма Rights Now!  – це щорічний потужний майданчик для дискусій, а також показів документальних стрічок та їх обговорень. Щороку у Rights Now! беруть участь правозахисники, громадські організації, активісти, представники державних органів. DOCUDAYS UA забезпечує переклад на жестову мову всіх подій онлайн-трансляцій правозахисної програми.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини