Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Два дні на вивчення львівського досвіду соціального підприємництва

8 / 08 / 2017

Яна Шкуратова  зараз живе у Тернополі. Вона створила проект з соціального гардеробу у місті, щоб всі охочі могли обрати одяг, який їм подобається, та пасував. 

«Місцеві можуть приносити речі, а незахищені соціальні категорії – обирати. Також буде соціальний ремонт одягу. Цим буде займатись переселенка, яка має професійну освіту, –  розповідає Яна, – Це благодійний проект та ми вже маємо кошти на його реалізацію. На майбутнє, планую займатись соціальним підприємництвом. Наприклад, хочу створити простір, де б різні майстри надавали свої послуги. Могла б влаштувати переселенців». 

Елеонора  Сінєгубова розвиває громаду Червонограду та планує створити соціальний хостел. 

«Зараз Червоноград розвиває туристичний потенціал міста. Тож ідея хостелу актуальна. Хочемо, щоб це було місцем для різних культурних заходів, щоб там зупинялись цікаві люди, які ділились своїм досвідом та могли б надихати молодь міста, – ділиться  Елеонора, –  Уже створений хаб «Космодром», де проводимо тренінги та зустрічі по учнівському самоврядуванню. Та там лише одна кімната і не має місця для ночівлі гостей». 

Щоб допомогти втілити ідеї жінок, львівський офіс КримСОС організував зустрічі з керівниками трьох соціальних підприємств Львова. 

ГОРІХОВИЙ ДІМ                                                                          

Горіховий дім – пекарня, що 40% свого доходу витрачає на фінансування центру для жінок у кризових ситуаціях.  

«Це абсолютно мої однодумці, які об’єднались задля втілення доброї справи, а з часом зрозуміли, що крім ентузіазму потрібно ще й трохи грошей. Для цього відкрили пекарню, потім їдальню. Тепер беруть до себе на роботу соціально незахищених жінок, годують їх, надають їм тимчасове житло, тим самим допомагають вийти з кризової ситуації», – ділиться враженнями Яна.

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «РУКОМИСЛИ» 

«Рукомисли» – невелика майстерня рукодільниць, де виготовляють унікальні деревяні меблі, прикраси з валяної шерсті, капелюхи, сумочки, іграшки та шалики. Вироби створюють жінки соціально-незахищених категорій, зокрема переселенки. Частину прибутку майстерня вкладає у різні соціальні проекти. 

«Керівниця Рукомислів – для мене приклад. Вона не сидить на місці та постійно розвивається. Хочу запросити її до нас у місто в гості. Щоб наші 23-річні, які кажуть «я уже стара для цього» подивилась на активну й позитивну леді у роках, –  ділиться Елеонора, – У неї чудова команда, що надавала нам відповіді на усі додаткові питання. Відкрито ділились навіть невдачами. Наприклад, спочатку розраховували на більший дохід, та у реальності заробляють менше очікуваного. Порадили мені на старті реєструвати ФОП, а потім при розширенні ТОВ».  

СОЦІАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ З ДЕРЕВА 

Соціальна майстерня є студією по розробці та виготовленню меблів з деревини й металу. На території майстерні проводяться майстер-класи з виготовлення меблів для усіх охочих.   Для мешканців міста є коворкінг з робочими місцями з інструментом та матеріалами. Зі свого доходу Майстерня підтримує громадські організації, молодіжні платформи, музеї, благодійні фонди.  

«Була знайома з керівником Майстерні ще рік тому. Для багатодітної родини у Червонограді вони збудували двоповерхове ліжко та навіть забезпечили матрацами, – розповідає Елеонора, – Дуже близька їх модель роботи. Вони відкрили підприємство на грантові кошти. Кожен їх крок для нас – путівник по тому, як і що нам потрібно робити». 

РЕЗУЛЬТАТИ 

Завдяки навчального візиту Яна Шкуратова та Елеонора Сінєгубова змогли поспілкуватись з практиками та отримали рекомендації щодо своїх проектів. 

«У Львові, крім всього, я познайомилась зі своєю землячкою, яка дуже зацікавилась моїм проектом.  А керівник Соціального підприємства «Рукомисли», вислала мені їх статут, що я візьму собі як основу для свого соціального підприємства, – розповідає Яна, – Зараз я вже займаюсь пошуком можливостей безкоштовної доставки речей зі Львова в Тернопіль для свого проекту. На все це я маю сили, велике бажання і натхнення завдяки саме тим емоціям, знанням, знайомствам та досвіду, отриманим під час мого перебування у Львові».

Дякуємо представникам Горіхового дому, соціального підприємства «Рукомисли», Соціальної майстерні з дерева за допомогу в організації заходу.

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ?  

КримСОС за підтримки Агентства ООН у справах біженців продовжує організацію навчальних візитів ініціативних груп переселенців в інші організації. Якщо Ви маєте потребу перейняти досвід у будь-якої організацієї в Україні, пишіть нам на e-mail: community@krymsos.com або телефонуйте: (095) 031-53-97, (063) 073-16-19, (096) 684-88-47 (понеділок – п’ятниця 10:00 до 19:00). 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини