Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Дружину та сина вбитого російськими силовиками в Криму громадянина Узбекистану допитали в слідчому комітеті

12 / 05 / 2021

Про це повідомив адвокат Сіяр Паніч.

Нагадаємо, одночасно зі штурмом будинку в Сімферополі, під час якого російські силовики застрелили Рахімова, вранці 11 травня в його будинку в с. Завітне Совєтського району окупованого Криму ФСБ проводила обшук. Після цього його дружину Сохібу Бурханову та 15-річного сина Такіюддіна відвезли в російську міграційну службу в смт Совєтське, а потім в слідком в Сімферополі.

За словами адвоката Сіяра Паніча, Сохібу Бурханову допитували як свідка і ставили питання про чоловіка. По якій справі вона дає свідчення жінці не пояснили.

«Про те, що сталося вчора з її чоловіком слідчий їй не повідомив відразу, їй говорили про те, що він затриманий. Після цього слідчий слідчого відділу групи повідомив про те, що сталося з її чоловіком. Після цього вона в принципі від підписання будь-яких документів відмовилася. Їй пропонували віддати зразки буккального епітелію (внутрішньої поверхні щоки — ред.). Від чого вона відмовилася. Після цього слідчий пригрозив примусовим вилученням, але в подальшому в ході розмови вони від цього відмовилися», — розповів Сіяр Паніч.

Аналогічні слідчі дії, за словами адвоката, проводилися і з її 15-річним сином Такіюддіном.

«Від надання свідчень він відмовився. Тому що, по-перше, не пояснили в якості кого він сюди доставлений. По-друге, на той момент вже було пів на дванадцяту ночі, а ця дитина також тримає піст (ісламський піст в місяць Рамадан, під час якого мусульмани не їдять і не п’ють в світлий час доби —ред.)і  на той момент він випив тільки склянку води. Майже добу нічого не їв і нічого не пив. Вже у нього було запаморочення і він себе погано почував. Також він відмовився надавати будь-які зразки буккального епітелію», — сказав Сіяр Паніч.

Також адвокат повідомив, що слідчий вилучив у юнака кепку, для того щоб передати її на експертизу.

В кінці допиту Сохібі Бурхановій вручили повістку про виклик її 12 травня о 16.00 в слідчий відділ для проведення деяких слідчих заходів.

Нагадаємо, рано вранці 11 травня російські силовики провели штурм будинку в мікрорайоні Дубки окупованого Сімферополя, де знаходився громадянин Узбекистану Набі (Аюб) Рахімов, якого нібито мали намір затримати у зв’язку з тим, що він оголошений в розшук як член міжнародних терористичних організацій. За версією силовиків, Рахімов нібито був озброєний і відстрілювався, тому його вбили під час штурму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини