Дослідження: як і де утримують кримських політв’язнів перед ув’язненням?
27 / 09 / 2022З початку окупації Криму у 2014 р. росія розпочала кримінальні переслідування на півострові. Проукраїнські та кримськотатарські активісти, правозахисники, журналісти, деякі релігійні групи та всі, хто хоч якось висловлював протест проти окупації, опинилися в зоні ризику й досі зазнають переслідуваннь з боку окупаційної влади.
Станом на 22 серпня 2022 р., за даними КрымSOS, 147 громадян України є жертвою політично мотивованих кримінальних переслідувань в окупованому Криму, 135 з яких перебувають у місцях несвободи.
СІЗО для таких затриманих стає місцем, де вони можуть перебувати від кількох діб до кількох років в очікуванні вироку. Затримані, їхні захисники та родичі, а також омбудсмени України неодноразово заявляли про принижуючі умови утримання в СІЗО.
У цьому матеріалі представлено факти порушень прав людини в СІЗО, які зібрані з відкритих джерел, а також у рамках моніторингу умов утримання в місцях несвободи, що проводиться КримSOS. Для підготовки матеріалу обрані ті СІЗО, у які найчастіше потрапляють потерпілі від політично вмотивованих переслідувань.
Ця інформація буде корисна правозахисним організаціям, державним органам України та міжнародним організаціям у підготовці своїх матеріалів для моніторингу та відстеження ситуації з політично вмотивованими переслідуваннями громадян України в окупованому Криму.
Будь ласка, посилайтеся на КримSOS під час використання цієї інформації.
Під час підготовки матеріалу ми зіткнулися з труднощами у пошуку інформації щодо самих СІЗО. Не виключено, що можуть існувати факти порушення прав у СІЗО, які нам поки що невідомі. Враховуючи це, якщо ви можете доповнити цей матеріал або якщо маєте інші дані, повідомте, будь ласка, нам на е-mail: help@krymsos.com.