Дорожня карта законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих від збройної агресії рф проти України
7 / 02 / 2024КримSOS разом з іншими правозахисними організаціями підготували Дорожню карту законопроєктів. Вона — про захист прав людей, які постраждали під час війни. Її підготували до початку 11 сесії Верховної Ради України IX скликання, що збігається з роковинами початку російсько-української війни.
Підбірка включає:
- зелену зону: законопроєкти, які варто підтримати;
- жовту зону: законопроєкти, що потребують допрацювання;
- червону зону: законопроєкт 10355, який варто відхилити.
До прикладу, законопроєкт 9069 пропонує врегулювати можливість визнання та підтвердження актів цивільного стану (шлюб, усиновлення, зміна імені) в адміністративному порядку, що мали місце на тимчасово окупованій території України (ТОТ).
Також передбачається спрощений порядок розгляду питання щодо встановлення фактів шлюбу чи розірвання шлюбу, що відбулися на ТОТ. Заявниками можуть стати зацікавлені особи чи їхні представники.
Водночас законопроєкт визначає можливість проведення державної реєстрації актів цивільного стану, що зареєстровані на території іноземних держав щодо громадян України. Реєстрація також може здійснюватися на підставі повідомлень компетентних органів іноземних держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
Ще один законопроєкт 10256 має на меті захистити життя та здоров’я людей, які зазнали шкоди внаслідок збройної агресії росії. Цей законопроєкт має неточності. Наприклад, положення не містять інструментів компенсацій, зокрема й невідкладних репарацій. Законопроєкт пропонує інструмент обліку шкоди життю та здоров’ю, проте не розписує механізм компенсації: кому та як вона надійде.
Крім самих законопроєктів, у підбірці є посилання на звернення правозахисників щодо того чи іншого проєкту, детальні аналізи документів тощо.
Повний текст підбірки законопроєктів переглядайте за посиланням нижче.
Нагадаємо, КримSOS є представником Коаліції організацій, що опікуються захистом прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України. До Коаліції також входять Центр прав людини ZMINA, ГО «Донбас СОС», БФ «Право на захист», БФ «Схід-SOS», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services» і Кримська правозахисна група.