Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Дорожня карта законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих унаслідок війни росії проти України

17 / 05 / 2023

Коаліція організацій, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, створила порадник для Верховної Ради IX скликання «Дорожня карта законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих унаслідок війни росії проти України».

На думку коаліції, «попри широкомасштабну збройну агресію рф, наша держава встояла, зберігши всі демократичні інститути та притаманні державі функції, зокрема законотворчу». Однак, є і негативні тенденції, серед них:

  • популістський характер законопроєктів;
  • відсутність фінансово-економічного обґрунтування;
  • розгляд законопроєктів за скороченою процедурою без проходження повного циклу обговорення.

На «мапі» правозахисники виділили законопроєкти, що стосуються захисту прав постраждалого від війни росії проти України населення. Українські фахівці з права радять підтримати деякі з них, якісь – відхилити, інші — допрацювати.

Серед законопроєктів, які коаліція пропонує підтримати: законопроєкт № 8301–2, який має на меті створити законодавче підґрунтя для коректного розмежування правопорушень, передбачених ст. 111–1 КК України «Колабораційна діяльність», та інших суміжних правопорушень, удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та суміжні кримінальні правопорушення.

Серед тих законопроєктів, які пропонують відхилити: законопроєкт № 8057, розроблений для протидії примушуванню громадян України до набуття громадянства держави-агресора і створенню умов, за яких обсяг прав громадян України буде меншим, якщо вони не мають громадянства держави-агресора та паспортних документів держави-агресора.

Допрацювати пропонують зокрема законопроєкт № 7385 про відшкодування шкоди завданої потерпілому внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Наразі він не містить чітко визначеного механізму отримання відшкодування.

Детальніше — у «Дорожній карті законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих унаслідок війни росії проти України» нижче.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка