Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Допит Дегерменджі по «справі Чийгоза» підтвердив співпрацю Муфтіяту і СК РФ

6 / 03 / 2017

Сьогодні, 6 березня, в Верховному суді Криму по «справі Ахтема Чийгоза» допитали Мустафу Дегерменджі, одного з фігурантів «справи 26 лютого». Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Микола Полозов.

За словами адвоката, в суді Мустафа Дегерменджі заявив, що не бачив Ахтема Чийгоза під час мітингу 26 лютого 2014 року, а також що в ході попереднього слідства на нього чинили тиск.

«В ході допиту він [Мустафа Дегерменджі] дав свідчення про те, що 26 лютого 2014 року не бачив Ахтема Чийгоза. Отже, не бачив щоб Чийгоз давав команди якимось людям. Також він пояснив, що в той день в результаті тисняви постраждав його батько і ще один літній кримський татарин. Але як ви пам’ятаєте, в нашій справі немає жодного постраждалого кримського татарина. Важлива річ, яку сказав Мустафа це те, що в ході попереднього слідства на нього чинили тиск. Слідчий вимагав, щоб він визнав свою провину і обмовив Чийгоза як організатора масових заворушень», — розповів Полозов.

Також адвокат розповів, що слідчі пропонували Мустафі Дегерменджі визнати свою провину після чого він зможе вийти під домашній арешт під поручительством Муфтія Еміралі Аблаєва.

«Мустафа пояснив, що в один з днів його привезли до Слідчого комітету, де знаходився Муфтій Еміралі Аблаєв, там йому знову пропонували визнати свою провину і обмовити Чийгоза після чого він зможе вийти з СІЗО під поручительством Муфтія», — додав Полозов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини