Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Документ: ФСБ запропонувала заборонити Меджліс ще у квітні 2015 року

2 / 06 / 2016

Управління Федеральної служби безпеки РФ в окупованому Криму рекомендувало Сергію Аксьонову оголосити Меджліс екстремістською організацією ще у квітні 2015 року. Про це свідчить документ, опублікований виданням liga.net

Лист має гриф “секретно” і датований 28 квітня 2015 року, він підписаний першим заступником начальника управління ФСБ по Криму Рустемом Ібрагімовим. У тексті йдеться, що керівництво Меджлісу кримськотатарського народу “відмовилося від співпраці, має антиросійські переконання і веде українську пропаганду” і виступає проти анексії. 

У зв’язку з цим російська спецслужба запропонувала оголосити Меджліс “радикальною екстремістською організацією, діяльність якої несе загрозу РФ” і визнати її незаконною.

Мова йде про план заходів, мета яких — “психоемоційний вплив на місцеве керівництво Меджлісу і схиляння їх до співпраці з державними органами”. ФСБ пропонує проводити “фільтраційну роботу” на кордоні з Україною — не допускати виїзду кримських татар з території Криму, обшуки (рейди і зачистки під виглядом пошуку злочинців). Цим заходам, згідно з документом, повинні піддаватися прихильники Меджлісу.

Також повідомляється про плани проведення інформаційної кампанії з дискредитації Меджлісу і його керівництва в кримських і федеральних ЗМІ. Окремо в документі прописано поступове “заміщення” Меджлісу колабораціоністською організацією Кирим, яку очолив колишній функціонер Меджлісу Ремзі Ільясов. Для цього пропонується проводити від її імені культурно-масові заходи, спрямовані на популяризацію прокремлівського руху.

 
 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини