Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

До Криму з Росії прибув спецлітак, який повинен викликати опади

30 / 09 / 2020

Про це повідомляє Росгідромет (російська гідрометеорологічна служба) на своєму сайті.

«Літак оснащений повним комплексом наукової апаратури для визначення параметрів хмар і проведення впливів на них. Після проведення активних впливів протягом одного сезону, сезонне збільшення опадів у порівнянні з багаторічними статистичними даними в регіоні може досягти 10-30% », — йдеться у повідомленні.

Росгідромет запевняє, що всі роботи відповідають екологічним нормативам. 

«Концентрація реагентів в опадах не перевищує мільйонну частку відсотка, що значно менше природних фонових значень», — повідомляє Росгідромет.

Раніше окупаційна влада Криму заявляла, що 2020 рік став найбільш посушливим на півострові за 150 років спостережень.

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері.

Раніше окупаційна влада Криму повідомляла, що навіть з урахуванням економії, запасів води в Сімферополі залишилося до листопада 2020 року. 

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те, як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини